Ing. Jan Rampa, kontakt +420 603 526 789, jan.rampa@re-max.cz

 

Mým zákazníkům a  klientům nabízím kvalitní realitní servis při prodejích i pronájmech nemovitostí. Mohu nabídnout 26 let zkušeností se stavebním a realitním trhem, zkušenosti ze stovek prodaných nemovitostí, ze zhruba dvou tisíc uzavřených smluv různých typů, z výstavby čtyř stovek bytů a 120 rodinných domů...Pro RE/MAX jsem za 10 let zprostředkoval prodej (a pronájem) více než 115 nemovitostí v souhrnné ceně přibližně 500 mil. Kč. 

DĚLÁM Z LIDÍ MILIONÁŘE !

 

Rovněž nabízím kompletní poradenství (tj. právní, technické, organizační, finanční i daňové poradenství) při přípravě výstavby nebo během rekonstrukcí různých objektů, což zahrnuje zejména konzultace záměru, provádění výběrových řízení, přípravy smluv, zajištění technického dohledu, zajištění příslušných povolení a kolaudace, kontrolu projektové dokumentace, kontakty na prověřené a kvalitní architekty, projektanty, specialisty i stavební firmy, provedení kritické analýzy investičního záměru (finanční, právní, daňové atd.), určení rizik a jejich analýza, účast při jednání s úředníky státní správy nebo obchodními partnery...

Trvale se snažím o aplikaci nejnovějších postupů do mé práce:

V roce 1994 jsem jako první mezi developery v Praze použil pro propagaci nového developerského projektu billboardovou kampaň (projekt “Parukářka” a “Prokopské údolí”).

V roce 1995 jsem prodal úplně první nemovitost v republice financovanou hypotéčním úvěrem (rodinný dům v Praze 5 - Stodůlky).

V roce 2016 jsem prodal jako první v republice nemovitost za virtuální měnu Bitcoin a úřady tuto transakci potvrdily (pozemek v okr. Nymburk).  

Ing. Jan Rampa, kontakt +420 603 526 789, jan.rampa@re-max.cz

 

Příklady mnou realizovaných prodejů reprezentativních objektů, komerčních objektů, rodinných domů a bytů v rámci práce pro RE/MAX Nova:

  

Hlavní referenční realizované developerské projekty:

Výstavba bytového souboru "Parukářka", Praha 3 - Žižkov

276 bytů, 2 viladomy se 16 luxusními byty, 6.100 m2 komerčních ploch, 320 gar. stání

 • celková investice přes 700 mil. Kč
 • dokončeno 1998
 • pozice a zodpovědnost: hlavní project manager = koordinace všech aktivit (výkupy, projekty, povolení, financování, reklama, prodej, právní vztahy), zodpovědnost za dokončení a celkový hospodářský výslede

 

Výstavba 30 rodinných domů v Prokopském údolí, Praha 5

 • celková investice 150 mil. Kč
 • hlavní project manager
 • dokončeno 1997/1998

 

 

 

 

 

 

 

Výstavba 6 řadových rodinných domův Mladé Boleslavi

 • celková investice 25 mil. Kč
 • hlavní project manager
 • dokončeno 2003

  

Ing. Jan Rampa, kontakt +420 603 526 789, jan.rampa@re-max.cz

 

1/"Velice slušný,aktivní makléř s velmi vysokým profesionálním přístupem.Celkově lze hodnotit jako vynikající.Mohu s čistým svědomím všem jenom doporučit."

2/"Dobrý den!

Po několika letech neúspěšného prodávání nemovitosti s více majiteli, jsme se na základě pochvalné reference obrátili na ing. Rampu. Přesto, že se jednalo o lokalitu vzdálenou téměř sto kilometrů, podařilo se mu nemovitost prodat a zvládnout všechna úskalí díky schopnosti inteligentního jednání s citem pro situaci i lidi. Chceme ještě jednou poděkovat za vše.

Mgr. Alena Riglová, Hradec Králové"

3/"dovolte, abych vyjádřila poděkování Vaší realitní kanceláři REMAX , jmenovitě panu ing. Janu Rampovi. V lednu 2012 jsme oslovili pana Rampu a ten se ujal prodeje rekreačního domku ve Pticích. Samotný prodej nemovitosti proběhl v rekordním čase -během jednoho týdne a následné administrativní věci proběhly, díky panu Rampovi, bez problémů a velmi pružně.

Jsem moc ráda, že jsem si pro prodej nemovitosti vybrala Vaši realitní kancelář REMAX, která poskytuje klientům dokonalý a kompletní servis při prodeji nemovitostí. Nemalý dík patří osobně realitnímu makléři, panu ing. Rampovi, který všechny náležitosti během prodeje vedl s velkou pečlivostí k naší plné spokojenosti.

S pozdravem

Mgr. Martina Holečková, Praha"

 

Ing. Jan Rampa, kontakt +420 603 526 789, jan.rampa@re-max.cz

 

Právě jsme svědky nafukování realitní bubliny, ale platí to zejména pro Prahu a velká krajská města. Články ani analýzy v médiích nebývají přesné. Nárůst cen je velmi rozdílný. Každé město má svůj vlastní vývoj, stejně jako každá městská část. Cihlové byty mají jiný vývoj než byty v panelácích, byty v osobním vlastnictví se cenově chovají jinak než družstevní, velké byty mají jiný vývoj než malé a pochopitelně i pozemky, rodinné domy nebo činžovní domy se chovají jinak. Není výjimkou, že např. bytům na jedné straně ulice ceny stoupají a na druhé straně ulice stagnují nebo klesají. Jakékoli průměrování je tedy velmi ošidné. Čísla, která se v médiích zveřejňují, většinou vycházejí ze zevrubného průzkumu inzerce, nikoli z reálně uzavíraných cen ve smlouvách, které bývají o 10 – 15% nižší.  Intenzivní propaganda a šíření neprofesionálně a povrchně zpracovaných informací vyvolává v lidech pocit, že jejich nemovitosti značně stouply na ceně. Pravda to je jen v málo případech. Cenový nárůst není ani zdaleka tak prudký. Výjimkou jsou určité exponované lokality jako např. Praha 1, Vinohrady, Dejvice, Bubeneč, kde se ceny opravdu utrhly.

Realitní bublina jistě brzy praskne a ceny nemovitostí začnou rychle klesat. Způsobí to nejspíš nějaká politická událost mimo Českou republiku, která nebude mít žádnou souvislost s tuzemskými realitami nebo stavebnictvím. Začne se šířit globální panika, která rychle ovládne i finanční trhy napříč zeměkoulí. To povede ke skokovému zdražení hypoték u nás a to ve svém důsledku to způsobí smrtelnou ránu do vazu našemu realitnímu trhu, neboť hypotéky jsou krví realitního trhu. Rázem se ocitne spousta lidí v situaci, kdy jim banky zdraží hypotéky a oni nebudou mít na své splátky. Navíc možná budou řešit problémy s propouštěním. Za této kombinace budou nuceni se svých nemovitostí zbavovat. A protože počet podobně postižených lidí bude rychle stoupat, je jasné, že prodá jen ten, kdo půjde dostatečně s cenou dolů. Budeme svědky cenových dumpingů a mnoha smutných příběhů. Bude to ovšem příležitost pro investory, kteří mají peníze připravené a budou chtít nakoupit levně nebo výhodně.

Inflace v České republice je ve skutečnosti mnohem vyšší, než se dočteme ve zprávách ČNB nebo statistického úřadu. Tyto instituce dlouhodobě nesprávně analyzují základní ekonomická data z naší ekonomiky, a navíc realitní trh mapují velmi amatérsky. Podkladem pro jejich analýzy jsou ceny z realitní inzerce, do inflace např. nezahrnují ceny nemovitostí a bydlení. Výsledkem jsou pak sdělení, že inflace je nízká nebo že dokonce hrozila deflace. Pravda to není a nebyla.

Česká národní banka svou intervencí proti koruně a nesmyslným udržováním kursového závazku po tři a půl roku významně poškodila českou ekonomiku. Zvýhodnila sice exportéry, ale znevýhodnila stejně početnou skupinu dovozců. Znehodnotila korunové úspory obyvatel vůči sousedům v Evropě. Není pravdou, že to pomohlo k oživení a růstu naší ekonomiky. K tomu by došlo i bez toho a asi i v masivnějším měřítku, neboť se vezeme na růstu ekonomiky celé Evropy, zejména Německa a sousedních států. Nerozpakuji se říci, že k růstu došlo navzdory šílenému opatření ČNB.

ČNB byla dlouho veřejností považována za poslední profesionální instituci, na kterou je jakž takž spoleh. Důvěru v tomto směru dávno ztratila jak vláda, tak parlament, prezident nebo ministerstva či státní instituce. ČNB za vedení guvernéra Singera tuto důvěru veřejnosti dokonale promrhala. Čtyři nikým nezvolení (pouze jmenovaní lidé) v Bankovní radě ČNB odsouhlasili oslabení koruny, což byla asi největší ekonomická loupež století. Stalo se to za bílého dne, před zraky všech vyšetřovatelů, soudců a ústavních činitelů. Nikdo z nich nebyl schopen ani zasáhnout, ani výrazně oponovat. Nyní máme tedy další nedůvěryhodnou instituci, jejíž analýzy ekonomického vývoje jsou směšné, a kroky nevyzpytatelné.

Guvernér Rusnok prohlásil v pořadu Otázky Václava Moravce, že tištění peněz ČNB nic nestálo. Že si ony 2 bilióny korun na oslabování koruny „vyrobila z ničeho“. Ano to je pravda, dnes se již koruny netisknou na strojích, jsou to jen virtuální peníze. Podobně postupuje i Evropská centrální banka, která také emituje každý měsíc nové a nové miliardy Eur a pouští je do oběhu. Také jí to v podstatě nic nestojí. Problém je v tom, že naše ČNB za „vytištěné“ bezcenné peníze nakoupila eurobondy, tedy cenné papíry, které jsou postaveny na stejně „vytištěných“ a bezcenných Eurech. Je to obrovská blamáž. Za jedny bezcenné peníze se nakoupily jiné bezcenné peníze (nebo minimálně velmi nadhodnocené). Papírově to vypadá, že bilance národní banky narostla, že překypujeme devizovými rezervami. Ale co to je za rezervy, když je jiná národní banka tiskne „zadarmo“ stejně překotně, jako tiskla ČNB koruny? Je zázrak, že celá dosavadní finanční soustava ještě drží pohromadě. Z tohoto malého příkladu je jasné, na jak tenkém ledě je to vše postaveno. Lidé svým měnám zatím věří (nic jiného jim ani nezbývá a centrální bankéři to vědí), zatím za ně dostanou v obchodě zboží a služby. Ty měny ale nejsou podloženy vůbec ničím než jen vírou v ně. Žádnou vlastní hodnotu v podstatě nemají. V oběhu je neúměrné množství peněz, inflace se tedy jednou dostaví a bude velmi bolet. Jedině falšováním statistických údajů, nesprávnou metodologií a zručnou propagandou se daří držet masy v naději, že i zítra si za své úspory něco koupí. Tato naděje se ale vzhledem k obrovským lžím, na kterých je založena, může co nevidět zhroutit. A pak uvidíme, jak se lidé opět vrátí k nemovitostem, ke zlatu, mincím, známkám, obrazům, veteránům nebo archivním vínům, prostě k hmatatelným nositelům a udržovatelům hodnoty, ne jen k virtuálním akciím, dluhopisům, výpisům na účtech... Nejdříve ale vyhodí centrální bankéře z okna národní banky, protože určitá zakořeněná tradice v defenestracích tu prostě je ...

Objem a vliv šedé ekonomiky je mnohem větší, než se oficiálně přiznává. Lidé mají obrovské úspory. Ti šikovnější z nás je mají deponované na zahraničních účtech. Šedá ekonomika stále roztáčí kola korupce, která paralyzuje zdravý rozvoj společnosti a vysává náš rozpočet. Jsou to přinejmenším stovky miliard korun ročně, které mohly být na všech úrovních použity účelně, efektivně, s rozvahou a rozmyslem, ale nebyly. Padly do černé díry neprůhledných výběrových řízení, předražených zakázek, zbytečných objednávek. Toto se děje na všech úrovních až po nejmenší obce. Celou korupční agendu ještě podporují dotace a dotační euforie. Vymýšlejí se zbytečné projekty, podporují se zbytečné a nelogické stavby a řešení. Možná 30 – 50% všech dotací financuje věci, bez kterých bychom mohli žít nebo by nám bez nich bylo dokonce i lépe.

Justice to vidí, ale je neuvěřitelně těžkopádná. Vlastně již od počátku 90. let je justice asi největší slabinou naší společnosti. Zdá se, že uměle je udržována ve stavu klinické smrti, zdá se, že nevymahatelnost práva leckomu vyhovuje.  Neschopnost nalézt spravedlnost včas nebo nalézt spravedlnost moudrou a rozumnou, to je skutečná rakovina našeho současného systému. Kolik firem i nepoctivých jedinců by už dávno neničilo naše životy, kdyby justice pracovala tak, jak má a jak pracuje v mnoha západních státech (ne všech)? Výsledkem je tolerance korupce na všech úrovních, gangsterské podnikatelské metody mnoha firem (protože vědí, že právo je v podstatě nevymahatelné), ale i mnohé gangsterské vyhlášky a nesmyslné regulace, vydávané obcemi či ministerstvy. Řada z nich negativně ovlivňuje realitní trh i možnosti svobodné směny, případně uměle zatěžuje transakce dalšími daněmi, poplatky a zákazy.

Ze zákona je nutné mít k řadě transakcí tzv. energetický štítek. Je to nedávná novinka, která vznikla novelizací energetického zákona. Absence energetického štítku může být pokutována poměrně drakonickými pokutami. Z mé zkušenosti i z praxe jiných makléřů vyplývá, že 95% zákazníků štítek vůbec nevyžadují a nepotřebují ho k ničemu, neboť stejně hodaljí kupovanou nemovitost rekonstruovat a měnit tím její základní parametry. Je to opatření, které prodražuje převody nemovitostí, které k nám bylo importováno z Bruselu a které navíc při importu doznalo tolik nesmyslných změn a zpřísnění, že dobrý úmysl se stal parodií sám sebe. Jediné, čeho jsme si stihli všimnout, je, že Státní ebergetická inspekce vyměřuje pokuty, vybírá si ke kontrole především drahé nemovitosti, kde je teoretická záruka, že vysoké pokuty vymohou, a že se tak vlastně jedná o další dodatečné “zdaňování" střední třídy.

 

 

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktujte RE/MAX Nova

Zachráníme vaši nemovitost
v exekuci!

Věřte nám, nebojte se zeptat, rádi pomůžeme.

VIDEO

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KDO JSME

Náš tým RE/MAX Nova
 • "Jsem velmi ráda, že jste navštívili naše stránky, které Vám mají napomoci v těch nejdůležitějších situacích Vašeho života – v pořízení / prodeji Vaší nemovitosti či s rozhodnutím o Vaší nové profesní budoucnosti. "
 • "Jmenuji se Lucie a jsem majitelkou realitní kanceláře REMAX Nova, která je zde pro Vás již od roku 2006. Za těchto 11 let jsme se stali jednou z top 10ti kanceláří REMAX a to jen díky Vám. Stará se o Vás našich 17 makléřů, kteří se mohou stát Vašimi dobrými přáteli. O komplexní servis se stará samozřejmě i naši asistenti, právníci a hypotéční poradci."
 • "Naším cílem je pomoci všem, kteří hledají své vysněné bydlení nebo naopak potřebují pomoci s jeho prodejem. Náš tým je zde pro Vás a když budete mít zájem, velmi rádi se podělíme o naše zkušenosti."
 • V současnosti si již nikdo neopraví auto, neboť je to velmi složité. A upřímně, celý proces prodeje nemovitosti je ještě složitější. Proto chcete-li prodávat bez starostí, s úsměvem a lidským přístupem či se stát součástí fungujícího týmu, pak jste u nás správně.

Chcete-li se dozvědět více, zavolejte nám!
Kontakt naleznete zde.

Ing. Lucie Köhlerová, majitelka