Ing. Jarmila Kadlecová Vlčková, kontakt +420 604 281 861 jarmila.vlckova@re-max.cz

 

Neriskujte, předejte starosti odborníkovi, důvěru svých klientů buduji již 15 let

 

OBLAST MÉHO PŮSOBENÍ - REALIZOVÁNO

Ing. Jarmila Kadlecová Vlčková, kontakt +420 604 281 861 jarmila.vlckova@re-max.cz

 

 

 

1/ zavolejte mi 604 281 861 nebo napište

2/ - 10/   převezmu na sebe  🙂 

nemovitost připravím, nafotím případně pořídím video, zajistím všechny potřebné podklady, právní servis, posudky, daň …a 100 dalších nezbytností až po předání klíčů, převodu energií

Ing. Jarmila Kadlecová Vlčková, kontakt +420 604 281 861 jarmila.vlckova@re-max.cz

 

Magazín

ČÍM VÍC OBCHODŮ JSEM UZAVŘELA, TÍM LÉPE ROZUMÍM SOUVISLOSTEM A VIDÍM RIZIKA HROZÍCÍ PŘI "SAMOPRODEJI". NEJVĚTŠÍ JE ZAJISTIT BEZPEČÍ PŘEVODU PENĚZ V DOBĚ NEŽ JE PROVEDENÁ ZMĚNA V EVIDENCI VLASTNÍKŮ (na katastru nemovitostí).

 

1/ V praxi se období mezi uzavřením kupní smlouvy a vkladem do katastru nemovitostí nejčastěji řeší složením peněz do NEZÁVISLÉ ÚSCHOVY, a to buď v realitní kanceláři, u advokáta nebo notáře, případně v bance.

Obecně nejvíce úschov klienti skládají prostřednictvým depozitního účtu do realitní kanceláře. ALE! Pro BEZPEČNOST je nejvhodnější úschova u ADVOKÁTA. Tuto službu si klienti většinou hradí sami a to tak, že si v advokátní kanceláři domluví smluvní cenu nebo využijí tarif podle vyhlášky ministerstva spravedlnosti. Poplatek je odstupňovaný podle výše částky vložené do úschovy.

U nás v RE/MAX je vždy úschova u advokáta součástí odměny za realitní služby (součástí provize). V RE/MAX je advokátní úschova běžným postupem. Pokud se však kupující a prodávající domluví, mohou požadovat úschovu v bance nebo u notáře.

 2/ VÍTE, ŽE SOLIDNÍ REALITNÍ KANCELÁŘ MŮŽE ZAJISTIT ADMINISTRACI (RESP. PRÁVNÍ PŘEVOD) NEMOVITOSTI JAKO JEDNORÁZOVOU SLUŽBU, A TO BEZ OHLEDU NA TO, ŽE JSTE S KUPUJÍCÍM JIŽ DOMLUVENI NA VŠECH OBCHODNÍCH PODMÍNKÁCH? REALITNÍ KANCELÁŘ VÁM GARANTUJE SVÝMI ZKUŠENOSTMI A REFERENCEMI BEZCHYBNÉ PROVEDENÍ PŘEVODU NEMOVITOSTI?

 

Novinky

Platí, že KAŽDÝ prodávající, pronajímající (resp. majitel nemovitosti) musí zajistit energetický průkaz v době než začne nemovitost nabízet. Majitelem domů je většinou Společenství vlastníků bytových jednotek, příp. soukromý vlastník. V případě, že MAJITEL DOMU energetický průkaz nezpracuje, je povinen označit pro inzerci nabízeného bytu celou nemovitost písmenkem G. Tím však není majitel objektu ochráněn před případnou kontrolou ze strany Státní energetické inspekce a vystavuje se riziku sankce až do výše 100 000 Kč.

Realitní makléři a zprostředkovatelé (pokud neobdrží před zahájením inzerce od majitele nemovitosti energetický průkaz), pak nabízí nemovitost s označením písmenkem G, tedy nejhorší energetickou třídou, což však poškozuje zájmy prodávajících. A navíc v praxi to znamená, že u takto prezentované nemovitosti není zpracován průkaz a majitel se vystavuje riziku, že při kontrole dojde k uložení sankce ze strany Státní energetické inspekce.

 

1/ Česko bylo jeden z mála států, kde daň při prodeji nemovitosti hradil prodávající. Nyní se tedy jedná spíše o narovnání jakéhosi standardu.  

Došlo ale ještě k jedné zásadní změně. Nyní už se nemůže prodávající a kupující domluvit, kdo z nich daň uhradí.Nyní hradí 4 % kupující a jak se říká, přes to nejede vlak. Hlavním důvodem je fakt, že v případě nezaplacení daně se mnohem lépe vymáhá z někoho, kdo majetek nabyl. Než z toho, kdo ho právě prodal.

Teprve až praxe ukáže, jak si to tzv. sedne. Každopádně dnes musí kupující při hledání nemovitosti v inzerci počítat s tím, že k inzerované částce je potřeba přičíst ony 4 %. Pokud to samozřejmě není uvedeno v samotném inzerátu jinak. 

Každopádně doporučuji, poradit se před prodejem nemovitosti s profesionálem, který tyto praktické kroky zná a velmi dobře se v nich orientuje. Nejen daň z nabytí nemovitosti je totiž nezanedbatelná částka. Proto je vhodné prodej nemovitosti konzultovat s odborníkem a eliminovat fakt, že se o nějaké peníze připravíte.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktujte RE/MAX Nova

Zachráníme vaši nemovitost
v exekuci!

Věřte nám, nebojte se zeptat, rádi pomůžeme.

VIDEO

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KDO JSME

Náš tým RE/MAX Nova
  • "Jsem velmi ráda, že jste navštívili naše stránky, které Vám mají napomoci v těch nejdůležitějších situacích Vašeho života – v pořízení / prodeji Vaší nemovitosti či s rozhodnutím o Vaší nové profesní budoucnosti. "
  • "Jmenuji se Lucie a jsem majitelkou realitní kanceláře REMAX Nova, která je zde pro Vás již od roku 2006. Za těchto 11 let jsme se stali jednou z top 10ti kanceláří REMAX a to jen díky Vám. Stará se o Vás našich 17 makléřů, kteří se mohou stát Vašimi dobrými přáteli. O komplexní servis se stará samozřejmě i naši asistenti, právníci a hypotéční poradci."
  • "Naším cílem je pomoci všem, kteří hledají své vysněné bydlení nebo naopak potřebují pomoci s jeho prodejem. Náš tým je zde pro Vás a když budete mít zájem, velmi rádi se podělíme o naše zkušenosti."
  • V současnosti si již nikdo neopraví auto, neboť je to velmi složité. A upřímně, celý proces prodeje nemovitosti je ještě složitější. Proto chcete-li prodávat bez starostí, s úsměvem a lidským přístupem či se stát součástí fungujícího týmu, pak jste u nás správně.

Chcete-li se dozvědět více, zavolejte nám!
Kontakt naleznete zde.

Ing. Lucie Köhlerová, majitelka