S prodejem nemovitosti neváhejte

Chystáte se prodat vaši nemovitost? Aktuální situace na trhu napovídá, že nyní je nejvyšší a také zřejmě nejlepší čas k prodeji, mění se totiž řada podmínek na trhu, která realitní trh v budoucích měsících a letech pravděpodobně značně ovlivní.

Ceny nemovitostí jsou podle odborníků nadhodnocené, jen v loňském roce podle údajů ČNB stouply průměrně o 16 procent. Za růstem stojí nejen celkový růst ekonomiky, ale také nízká nezaměstnanost, která ovlivňuje optimistické naladění společnosti. Lidé cítí, že právě teď, když není nouze o práci, je ten nejlepší čas si pořídit vlastní bydlení. Poptávku po nemovitostech zvedá i skupina single osob, která si pořizuje vlastní bydlení a další byty jsou prodávány také coby investice či spekulace. Spotřebitelský optimismus v České republice je na rekordní úrovni a spotřebě nahrává rostoucí kupní síla Čechů, která roste nejrychleji za posledních patnáct let.

Nejlepší čas prodat je teď

„Měl jsem celkem jasnou představu o tom, za kolik prodám dům, který jsem před deseti lety postavil, ale realitní makléř se mnou probral všechny možné varianty, aktuální prodejní ceny i pravděpodobnost prodeje a cenu jsme upravili,“ uvádí majitel domu ze Středočeského kraje. Cenu prodávané nemovitosti díky jednání s profesionálními makléři zvýšil a realizovaný prodej si chválí. S novými pravidly na trhu by ale pravděpodobně za několik měsíců takový prodej neuskutečnil.

Splátka nesmí přesáhnout 45 % čistého příjmu

Česká národní banka brzdí optimismus a činí preventivní kroky, jež by měly předejít případným budoucím problémům, které si pamatujeme třeba z americké hypoteční krize.

Od října letošního roku tak budou platit nová opatření, která mají zabránit tomu, aby se žadatelé o hypoteční úvěr zadlužili přespříliš. Roste totiž pravděpodobnost, se kterou o úvěr žádají rizikovější a méně bonitní žadatelé. Opatření by v dlouhodobém měřítku měla vést k alespoň částečnému poklesu cen, který ale příliš nepotěší majitele prodávaných nemovitostí.

Banky budou nově žadatele o hypotéky prověřovat z hlediska různých kritérií a parametrů jejich finanční síly. To způsobí, že řada obyvatel hypotéku v požadované výši nedostane.

Banky mají v rámci nových opatřeních rovněž vyžadovat, aby splátka hypotéky a dalších dluhů nepřesáhla 45 procent čistého měsíčního příjmu žadatele a celkové zadlužení devítinásobek jeho čistého ročního příjmu. Podle předběžných odhadů by tak na hypotéku nedosáhlo zhruba deset až patnáct procent těch, kteří ji nyní dostanou.

Pokud se chystáte prodat svoji nemovitost, měli byste tak učinit co nejrychleji.

Chcete vědět, kolik dostanete za prodej
Vaší nemovitosti?

Známe ceny všech prodaných nemovitostí

Známe chování kupujících na trhu

Máme vlastní zkušenosti s oceňováním

 

Zvažujete prodej Vaší nemovitosti?

Jednoduše vyplňte formulář NABÍDKA a my se Vám co nejdříve ozveme. Víme, jak rychle, bezpečně a bez stresu prodat nemovitost.

 

Rozhodli jste se koupit nemovitost?

Jednoduše vyplňte formulář  POPTÁVKA a my se Vám ozveme. Pro vyhledání nemovitosti dle Vašich požadavků a potřeb potřebujeme více informací.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktujte RE/MAX Nova

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KDO JSME

Náš tým RE/MAX Nova
  • "Jsem velmi ráda, že jste navštívili naše stránky, které Vám mají napomoci v těch nejdůležitějších situacích Vašeho života – v pořízení / prodeji Vaší nemovitosti či s rozhodnutím o Vaší nové profesní budoucnosti. "
  • "Jmenuji se Lucie a jsem majitelkou realitní kanceláře REMAX Nova, která je zde pro Vás již od roku 2006. Za těchto 11 let jsme se stali jednou z top 10ti kanceláří REMAX a to jen díky Vám. Stará se o Vás našich 17 makléřů, kteří se mohou stát Vašimi dobrými přáteli. O komplexní servis se stará samozřejmě i naši asistenti, právníci a hypotéční poradci."
  • "Naším cílem je pomoci všem, kteří hledají své vysněné bydlení nebo naopak potřebují pomoci s jeho prodejem. Náš tým je zde pro Vás a když budete mít zájem, velmi rádi se podělíme o naše zkušenosti."
  • V současnosti si již nikdo neopraví auto, neboť je to velmi složité. A upřímně, celý proces prodeje nemovitosti je ještě složitější. Proto chcete-li prodávat bez starostí, s úsměvem a lidským přístupem či se stát součástí fungujícího týmu, pak jste u nás správně.

Chcete-li se dozvědět více, zavolejte nám!
Kontakt naleznete zde.

Ing. Lucie Köhlerová, majitelka